WINDOWS 7 -máte strach?

Windows logo

Světem se šíří poplašné zprávy o skončení Windows7, vězte že tyto windows7 budou žít nadále svým životem a netřeba se zatím obávat hrůzných scénářů a hned kupovat nová Windows.

Informace je důležitá pouze ta, že po 14.lednu 2020 vaše windows7 již nebudou dostávat bezpečnostní aktualizace, které stejně i mnoho uživatelů nestahuje a v fungují tak již mnoho let. Bezpečnostní aktualizace jsou sice vhodné, nicméně nikdy nikoho neochránili od lidské hlouposti, lhostejnosti a sebekázni i na internetu, že hned ne na vše musí kliknout, bez přečtení. Od toho Vám ale nikdy žádné aktualizace nepomohly.

Podpora Windows7 pro běžného uživatele končí, už se ale neříká, že Microsoft stále windows7 podporuje, pouze ale pro „korporátní“ uživatele, tedy velké společnosti typu ABB a E-ON, SAP a pod. To tedy znamená, že podpora úplně tak nekončí, jak se vám svět snaží namluvit.

Touto změnou se Vás snaží výrobce (Microsoft) mj donutit ke změně na jím podporované nové placené Windows (např. windows10), ve kterých ví co děláte, kam se díváte a jakou reklamu Vám podstrčit daleko více, než ve starších windows.

Doposud šel dokonce provést upgrade Windows zdarma (ještě 30.12.2019 jsme realizovali upgrade klientovi zdarma a šel provést, otázka je jak dlouho ještě půjde zdarma a jestli ho skutečně potřebujeme ….) nicméně reinstalace na nová windows se dá realizovat kdykoli, tak kam spěchat.
Silný tlak na nás uživatele, aby jste si koupili nové windows například vynakládá Komerční Banka (píšeme v jiném článku zde), což považujeme za zcela neprofesionální a nepodložené, jelikož Vás dále směřuje na prodejce windows, ze kterého má nejspíš provize za prodej 🙂 inu bankéři, to o tom ví nejvíce ).

Doposud se na servisu potkáváme s mnoha windows7 a i občas ještě i s Windows XP a ty již mnoho let nejsou podporovány. Systém Windows 7 byl jedním z nejlépe provedených systémů od Microsoftu vůbec, tak proč se hned zbavovat dobré věci, když změnou na jiné nové windows uživatele nic rozumného nečeká, rozhodně, pokud máte počítač již staršího data. Náš servis by Vám mohl povídat.

U spousty klientů zůstáváme na windows7 a obavy nemáme.

Dokud budou podporovány tyto windows7 prohlížeči internetu, netřeba je „pouštět k vodě“ a budete klidně fungovat dále.

Pravděpodobně bude stačit jen v nově zobrazovaném „obtěžujícím“ okně s informací o nepodporovaných windows kliknout na  políčko „již nezobrazovat“ a bude chvíli klid.

Máte li i přesto obavy, kontaktujte nás, vysvětlíme, že nic není tak horké, jak to vypadá a můžeme navrhnout pro Vás vhodné řešení.

IT se zabývám od r. 1992 a známe řešení všemožným požadavkům.

No a pomalu nám nezbývá, než začít klientům na některá PC doporučovat Linux, který je zdarma a na psaní dopisu, internet a přehrávání YouTube je plně dostačujícím systémem, který aktualizace poskytuje zdarma a funguje na něm z 98% světový internetu od jeho zrození a jeho principy využívají i jiné platformy jako APPLE, nebo Android v telefonech.

Mnoho zdaru v internetových informacích a digitálním světě.

Petr Kubeš

 

windows 7 upgrade