Technická podpora

Dohled služeb a hot-line

Technická podpora spočívá  v konzultacích a pomoci při instalaci a konfiguraci bezdrátových zařízení, modemů, zřízení a opravě připojení k internetu, ověření správnosti nastavení a přístupu do internetu a pod. V rámci těchto hot line Vám je vždy dostupná rada technika pro rychlá řešení vašich požadavků.

Konzultace jsou poskytovány zejména prostřednictvím telefonních linek Hotline (viz kontakt).
Po zavolání v pracovní době se Vám ohlásí pracovník našeho obchodního nebo Technického oddělení, který Váš problém vyřeší operativně, případně zaznamená a  začne následně řešit.

V mimo pracovní čas zasílejte SMS na dohledové centrum s vaším požadavkem.

 

Upozornění:
Pokud nemáte VIP smlouvu s přednostní servisní podporou nad rámec běžné technické podpory mimo pracovní dobu (09:00 – 17:00) a o víkendech je třeba počítat s kratším časovým spožděním v řešení vašich požadavků, kdy jsou řešeny přednostně havarijní situace a požadavky klientů s nadrámcovou servisní smlouvou, nebo firemními tarify.
Nahlášené technické problémy jsou průběžně zaznamenávány a řešeny dle průběžných dispozic dohledového centra buď obratem, nejpozději ale následující pracovní den. O stavu řešení jste informováni.

Než nás budete kontaktovat:

Z dlouholetých zkušeností se servisem výpočetní techniky a telekomunikačních služeb, statisticky zjišťujeme, že z více jak 85% zjišťovaných poruch je porucha na domácí síti, nikoli u poskytovatele obecně. Než budete kontaktovat technickou podporu, zkuste jako první krok prosím provést kontrolu dle tohoto návodu. V zásadě je totiž u většiny domácností porucha na domácím routeru nebo domácí wifi a tím pádem ať máte jakéhokoli poskytovatele, nebo rychlost, může být služba v chybě i bez viny poskytovatele.

Na tomto portálu bývá dostatek informací jak ověřovat.

První pomoc k připojení k internetu.

Jak oveřit rychlost připojení k internetu.

 

 

Obecně se tedy jedná o tento postup:

1. Zkontrolujte, zda nemáte vaše PC zavirované nebo infikované spywarem. V případě, že nemáte žádný software na ochranu Vašeho PC (antivir & antispyware), pak prosím zkontaktujte naše servisní oddělení, kde Vám nabídnou a doporučí vhodný produkt pro vaši bezpečnost.

2. Najděte napájecí zdroj vašeho modemu (příp. routeru) zajišťujícího Váš přístup do internetu a na přibližně 5minut ho odpojte z elektrické sítě. Po tomto odpojení ho opět zapněte, následně zkontrolujte zapojení všech propojovacích kabelů mezi tímto modemem a Vaším PC, restartujte Vaše PC a pokus o přístup do internetu opakujte.

3. Připojte se případně přímo k našemu kabelu místo vaší wifi/routeru, tedy vypněte domácí WIFI a připojte se kabelem a vyzkoušejte službu znovu, případně ověřte rychlost připojení na adrese www.speedtest.net

Tyto informace přispějí k rychlejší identifikaci a vyřešení Vašeho problému.

Přehled plánovaných i neplánovaných odstávek poskytovaných služeb naleznete zde.

V případě trvajícího neúspěchu s přístupem k síti internet, nás kontaktujte v pracovní dobu telefonicky +420 530 505 533, případně kdykoli pomoci SMS na tel +420 7 72 72 80 70 ve tvaru SMS ČÍSLO SMLOUVY a POPIS PROBLÉMU“ nebo „KDO,ODKUD a POPIS PROBLÉMU“.
Současně můžete využít i email s popisem problému na servis@blucina.info.

Tímto řešením urychlíme čas na řešení této Vaší závady v přístupu k síti internet.

Pošlte li nám SMS, vaše připojení bývá obvykle  zanedlouho prověřeno a jste informováni o stavu.

V běžných servisech připojení často až z 85% řešíme spíše potíže v domácích sítích, než na připojení. Odeslanou SMS ale budete informováni, jestli je porucha, nebo jak a kdy bude vaše hlášení řešeno. Za chyby a nefunkční domácí sítě ale poskytovatel nemůže.

Děkujeme za pochopení.