O nás

Jsme lidé a chceme zůstat lidmi.

Naši práci děláme pro lidi a jestliže chceme, aby v nás měli naši zákazníci důvěru a vraceli se k nám, jsme k ním upřímní.

„Chce-li si kdokoli najít jinou firmu, která o sobě vše tvrdí v superlativech, je takových firem plný internet a stačí se nechat jen na superlativa nalákat, realitu si pak musí ověřit sám“

Na rozdíl od nás, ale málokterá společnost našeho regionu může upřímně prohlásit, že se historicky službám IT na trhu věnujeme již od roku 1992 tedy přes 28 let a připojení k bezdrátovému internetu zajišťuje již  let od r.2002. Jednou z našich hlavních filozofií je poskytovat kvalitní a dostupné internetové připojení, servis a stabilní profesionální přístup k potřebám uživatelů.

Společnost BlučinaNet s.r.o. vznikla jako právní nástupce fyzické osoby Petr Kubeš pod obchodní značkou BlučinaNet, působící na trhu telekomunikačních služeb od r. 2002 a v oblasti servisu výpočetní techniky od r. 1992.

BlučinaNet s.r.o. zajišťuje připojení k internetu prostřednictvím vlastních sítí i prostřednictvím partnerských sítí a zajišťuje kompletní servis  a podporu poskytovaných služeb.

Realizujeme připojení k internetu zejména prostřednictvím:

  • pevných kabelových metalických sítí
  • pevných optických sítí
  • bezdrátových (rádiových) sítí
  • mobilních sítí

V našem regionu jsme nejstarším poskytovatelem připojení k internetu.

Počátkem roku 2002 jsme spustili první přístupový bod a propojili několik firem v regionu vlastní bezdrátovou sítí. Jako jediní v regionu jsme si zajistili vlastní internetovou konektivitu, která dosahovala v té době 256 kbps. Vzhledem k velkému zájmu o naše služby byla brzy tato konektivita nedostatečná, proto jsme smlouvu o dodávce hlavní konektivity uzavřeli s novým partnerem. Ten nám dodává internetovou konektivitu dodnes.

Postupem času jsme naši síť rozšířili do okolních obcí a měst. V současné době poskytujeme internet na řadě přístupových bodů pomocí různých technologií. Páteřní spoje k významným bodům jsou dnes již realizovány prostřednictvím optické technologie.
Většinu prostředků vytvořených provozem této sítě se snažíme efektivně investovat zpět do rozvoje sítě. Protože se snažíme o komplexnost našich služeb, můžeme našim zákazníkům nabídnout jako doplněk webhosting a hlasové služby prostřednictvím VOIP , mobilní telefonii nebo IPTV – sledování TV přes internet s kompletními službami v celé EU.
V některých oblastech naší sítě se mohou návštěvníci okolí připojit na internet pomocí wifi na veřejné přístupové body, tzv. Hotspoty, zcela zdarma.

Provoz firmy a poskytovaných služeb zajišťují lidé, kteří dělají svoji práci rádi a chtějí fungovat profesionálně v souladu s legislativou.

Jsme firma s lidskou tváří.

Za BlučinaNet s.r.o.

Petr Kubeš

Aktuální nabídku služeb naleznete na

www.BLUCINA.NET